Jak na data?

27.09.2019

Mobilní aplikace bez dat není k ničemu. I když dnes množství záznamů v naší DB osciluje kolem 50-ti tisíc, pořád to nestačí. Máme relativní pokrytí ČR, ale musíme jít víc do hloubky a detailu. 

Používáme dva typy dat. Trvalé a časově neomezené. Trvalý záznam je neměnný záznam - hrad, zajímavost, muzeum apod. Časově omezený záznam je akce nebo událost trvající jeden den nebo n dní. 

Tvorba trvalých dat není tak jednoduchá jak by se mohlo zdát. Musíme vymyslet proces, najít lidi a v neposlední řadě se musíte postarat o QA. To poslední z vlastních zkušeností je na tom to nejtěžší. Věřte, že zajistit kvalitu a aby data odpovídala určitým kriteriím není rozhodně jednoduché, zejména pokud na tom pracuje víc lidí.

Minulý týden proběhla první serie školení lidi (copywriters). Účast byla docela velká, na druhou stranu, naše síto po zkušenostech, které máme, je docela titěřné. Navzdory tomu sítem prošla řada lidí, kteří již pracují na doplnění trvalých záznamů pro projekt ARTHUR. 


Naším cílem je procházet všechny města v ČR (od největšího, po nejmenší). V každém městě (katastr) projdeme do detailu zajímavé objekty, subjekty, zajímavosti, občanskou vybavenost apod. a vytvoříme point of interest (POI), ke kterým copywriteři vytvoří textové popisy. Tyto potom naimportujeme do systému pod dané město. 

Tímto způsobem chceme pokrýt celou ČR, tak abychom do příštího roku měli detailní informace pro všechny uživatele mobilní aplikace ARTHUR.

-- vlapon --