Vláďa Ponechal

Jak vznikl Vlapon, mé ranní krůčky

 Bylo mi asi osm nebo devět, když jsem začal používat přezdívku Vlapon. Tehdy jsem se poprvé zamiloval. Zbláznil jsem se do 8-bitových počítačů a hrdě jsem se hlásil ke klanu Ataristů. Když jsem vyvíjel, vždy jsem se podepisoval jako Vlapon. Další mladické, možná až nerozvážné krůčky, následovaly. Skrze objemnou sbírku dobové výpočetní techniky a přes různé vývojové jazyky, jsem se prokousal do éry recenzenta. Testoval a psal jsem pro herní časopis Excalibur. Možná pamatujete tyto skalní časy. Má přezdívka mě samozřejmě provázela.

Můj profesní život ve velké zkratce

Můj profesní život se vyvíjel vzestupně a dá se říct, že relativně agresivně. S ohledem na mou schopnost a ochotu pouštět se do neprobádaných vod,  jsem pracoval na mnoha zajímavých projektech pro menší, střední firmy, ale i zahraniční korporace. Od technických pozic jsem se rychle dostal k manažerským postům. Operational manažer, project manažer, line manažer, servis manažer, krizový management... Prošel jsem si toho dost a nikdy jsem neuhýbal problémům. Pro tuto vlastnost jsem byl vždy dost ceněný. 

Náplň mého života v posledních letech

I nadále hledám výzvy. Mou poslední a největší výzvou jsou procesy. Jak pochopit, rozklíčovat a vytvořit efektivnější procesy? A proč dělat procesy efektivnější? Protože procesy řídí naše životy, a protože firmy krachují právě s ohledem na nefunkční nebo neefektivní procesy. Za vším jsou procesy, i za láskou. Proto jsem se vrhnul a několik let sbírám zkušenosti při implementaci a správě ERP systémů SAP. V současné době jsem ředitelem a vedu bandu konzultantů a vývojářů SAP. 

Můj osobní projekt Arthur

  Své znalosti s procesy a zkušenosti s ERP systémy přetavuji do projektu Arthur. Pokud bych měl odpovědět na otázku, co je Arthur, asi bych odpověděl akademicky: Arthur je veřejně a volně dostupný online informační systém, kterého základem jsou standardizované procesy. Tyto procesy jsou opakovaně nasaditelné pro různé segmenty B2B. B2B zde chápejte jako platící zákazníky nebo partnery systému Arthur, kteří poskytují nebo vytváří své služby pro B2C. B2C uživatelé využívající tyto služby, vrací zpětnou vazbu ve formě informací nebo monetizace. Výstupy z B2B i z B2C systém vyhodnocuje a vytváří tak ještě efektivnější prostředí. 

A ještě bych dodal, "Stáhněte si Arthura na mobil a pochopíte."

Zde naleznete více o projektu Arthur: https://www.arthurapp.cz/


BTW, láska k historické technice mi zůstala. Vlastním pěknou sbírku osmi i šestnácti bitů (love it).